METODY TERAPEUTYCZNE

W naszym centrum otrzymasz szybką i fachową pomoc. Wykorzystując najnowocześniejsze
i najbardziej sprawdzone metody pomożemy Ci wrócić do pełnej sprawności.


Kinesiotaping

Kinesiotaping polega na aplikacji na ciele, w ściśle określony sposób, specjalistycznego elastycznego plastra. Nalepiony plaster jest źródłem bodźców mechanicznych. W zależności od rodzaju plastra, sposobu i miejsca aplikacji, ma różnorakie oddziaływanie.

Terapia manualna wg Kaltenborna i Evjentha

Ortopedyczna Terapia Manualna jest więc wąską specjalizacją w obrębie Fizjoterapii ukierunkowaną na ręczne badanie i leczenie pacjentów z tzw. dysfunkcjami narządu ruchu.

Nowość - Diagnostyka i leczenie zaburzeń powięziowych w oparciu o model odkształcenia powięzi - Fascial Distorsion Model (FDM)

FDM czyli model odkształcenia powięzi to bardzo skuteczny i oparty na dowodach system diagnozowania i leczenia urazów mięśniowo-szkieletowych stworzony przez amerykańskiego osteopatę i lekarza medycyny ratunkowej Stephena Typaldosa.

PNF - Prorioceptive Neuromuscular Facilitation (torowanie nerwowo-mięśniowe)

Terapię PNF oparto na prawidłowościach fizjologii rozwoju ruchowego człowieka od części proksymalnych do dystalnych, z uwzględnieniem poszczególnych faz kontroli motorycznej, nierozerwalnie związanych z osiąganiem nowych pozycji i możliwości poruszania się w nich.

Terapia punktów spustowych - Trigger points

Terapia punktów spustowych jest techniką która wykorzystuje różne formy ucisku i ruchów w różnych kierunkach we wrażliwych miejscach w tkance mięśniowej. Celem terapii jest uwolnienie się od bólu i poprawa zaburzonych wzorców ruchowych. Terapia punktów spustowych czasem jest też nazywana terapią mięśniowo- powięziową.

Nowość - Terapia i trening respiracyjny z użyciem Spirotiger

SpiroTiger® to innowacyjne i unikalne na rynku urządzenie umożliwiające trening mięśni oddechowych. Trenując poprawiasz ich siłę, elastyczność, wytrzymałość oraz szybkość. Trenując oddech - trenujesz całe ciało.

Terapia manualna wg Briana Mulligana

Metoda Briana Mulligana z Nowej Zelandii jest specjalistyczną metodą diagnostyczno - terapeutyczną ciągle rozwijającą się wraz z postępem medycyny i rozwojem badań naukowych /istnieje specjalny fundusz na rozwój badań naukowych w tej dziedzinie/.

Masaż tkanek głębokich – Deep tissue massage

Masaż głęboki jest formą terapii tkanek miękkich polegającej na przywracaniu prawidłowego napięcia głębokich warstw mięśni i tkanki łącznej. W przypadku przewlekłego napięcia lub uszkodzenia w tkance pojawiają się zrosty (pasma tkanki, które są bolesne, sztywne), mogą one występować zarówno na poziomie mięśni, ścięgien jak i więzadeł.

Ciągły ruch bierny – CPM

Idea ciągłego ruchu biernego opracowana przez Saltera została nazwana skrótem CPM (ang. Continuous passive motion) i ma zastosowanie do dzisiaj. Urządzenie do ćwiczeń stawu kolanowego daje możliwość zastosowania ciągłego ruchu biernego po operacjach stawu kolanowego.

FMS™ (Functional Movement Screen)

FMS™ jest oceną jakościową siedmiu fundamentalnych wzorców ruchowych w naszym organizmie.

Terapia falą uderzeniową

Idea ciągłego ruchu biernego opracowana przez Saltera została nazwana skrótem CPM (ang. Continuous passive motion) i ma zastosowanie do dzisiaj. Urządzenie do ćwiczeń stawu kolanowego daje możliwość zastosowania ciągłego ruchu biernego po operacjach stawu kolanowego.

Klawiterapia (pinopresura)

Polega na nieinwazyjnym uruchamianiu samonaprawczych fizjologicznych procesów organizmu oraz zniesieniu „napięć” ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego.

Metoda P-DTR

Zakłada ona, że u podłoża problemu pacjenta mogą leżeć nieprawidłowo działające receptory.