NASI REHABILITANCI

mgr Rafał Wokrój - właściciel/współwłaściciel Fizjoline, fizjoterapeuta kliniczny

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum im. Rydgiera w Bydgoszczy oraz Medycznego Studium Zawodowego nr 1 w Szczecinie - kierunek fizjoterapia. Zajmuje się rehabilitacją ortopedyczną. Od ponad 17 lat pracownik Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 Pomorskiej Akademii Medycznej - Klinika Ortopedii, Traumatologii i Onkologii Narządu Ruchu.

mgr Łukasz Wrzalik

Absolwent Akademii Medycznej im K .Marcinkowskiego w Poznaniu , kierunek - fizjoterapia
Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, kierunek - wychowanie fizyczne
Absolwent Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Szczecinie, kierunek- technik masażysta
Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego – fizjoterapia w kardiologii i profilaktyce układu krążenia

mgr Rafał Ratuszniak

Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia w Szczecinie Student Osteopathie Schule Deutschland w Hamburgu / Polska Akademia Medycyny Ostepoatycznej w Poznaniu.

Od 2013 roku indywidualna praca z pacjentami w gabinecie w Niemczech. Swoja drogę rozwoju zawodowego oparł na Osteopatii, która jest w Polsce czymś nowym, natomiast na „zachodzie” cieszy się dużym zainteresowaniem i skutecznością zarówno w terapii, jak i w diagnostyce. Jest to rodzaj nie tylko terapii manualnej, lecz cała koncepcja podejścia do pacjenta. Zawiera liczne techniki terapii manualnych wpływające na narząd ruchu, ale zajmuje się również narządami wewnętrznymi, które maja ogromny wpływ na funkcjonowanie ciała ludzkiego. Jest to podejście kompleksowe, holistyczne do indywidualnego pacjenta.

mgr Dariusz Jarema

2018 - Absolwent studiów II stopnia na kierunku fizjoterapia Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie – magister fizjoterapii

2014 - Absolwent studiów I stopnia na kierunku fizjoterapia Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii

2010 - Absolwent Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Szczecinie kierunek technik masażysta

2019 – Ukończenie trzymodułowego kursu podstawowego Terapii Manualnej Holistycznej oraz dwóch etapów kursu specjalistycznego.

Holistyczna terapia manualna zajmuje się terapią bólów: kręgosłupa, głowy, stawów kończyn, bioder; dyskopatii.

2016 – Ukończenie trzech części kursu Technik Manipulacji Wisceralnych (VM), metody opracowanej przez światowej sławy francuskiego osteopatę Jean-Pierre'a Barral'a.

Techniki Manipulacji Wisceralnych wymagające szczegółowej wiedzy o anatomii człowieka, skupiają się na leczeniu dysfunkcji wisceralnych (uwzględniając dysfunkcje jamy brzusznej, dysfunkcje mięśniowo-szkieletowe).

Ukończył liczne kursy z zakresu terapii skolioz, technik rozciągania mięśni, masażu funkcyjnego oraz terapii manualnej w sporcie, fizjoterapii funkcjonalnej w uszkodzeniach stawu kolanowego oraz barkowego, kiensiotapingu (szkolenie sygnowane przez International Kinesiotaping Association), ROLFINGU Integracji Strukturalnej (metody manualnej pracy z ciałem skoncentrowanej na tkance powięziowej), terapii Yumeiho.

W swojej pracy podchodzę indywidualnie do każdego pacjenta dostosowując ukierunkowany na schorzenie plan terapii. Moim celem jest w jak najszybszy sposób doprowadzić pacjenta do uzyskania maksymalnie możliwej sprawności. Na co dzień zajmuję się głównie pacjentami z dolegliwościami narządu ruchu (po urazach mięśni, ścięgien i stawów, operacjach kręgosłupa, chirurgii ręki i stopy).

mgr Justyna Łatosz

Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego na którym uzyskała tytuł magistra rehabilitacji. Specjalizuje się w rehabilitacji pediatrycznej. Swoje doświadczenie zdobyła w Ośrodku Wczesnej Interwencji dla Dzieci i Młodzieży w którym pracuje od 2014 roku. U nas pracuje od 2017 r.

Jest certyfikowanym terapeuta metody NDT Bobath oraz NDT Bobath Baby. Dodatkowo w swojej pracy wykorzystuje również inne metody terapeutyczne takie jak PNF, Trojplaszczyznowa terapie manulana wad stop, terapie skolioz czy kinesiolology taping. Głównie pracuje z wcześniakami oraz dziećmi z problemami napięcia mięśniowego ( wzmożone lub obniżone napięcie mięśniowe ), asymetria , wadami układu nerwowego, genetycznego oraz wadami postawy . Prowadzi również zajęcia w szkole rodzenia z zakresu rozwoju niemowląt .

dr n.med. Magdalena Ptak

fizjoterapeutka uroginekologiczna
Absolwentka fizjoterapii, którą ukończyła w 2001 roku na Akademii Wychowania Fizycznego im. B. Czecha w Krakowie oraz Instruktor Rekreacji tejże uczelni. Od zakończenia studiów zajmuje się szeroko pojętą fizjoterapią uroginekologiczną w szczecińskich szkołach rodzenia. Pracuje z pacjentkami przygotowując je do porodu, edukując w zakresie zdrowia fizycznego w ciąży i po porodzie oraz wspomagając regenerację dna miednicy czy laktację w połogu.

mgr Monika Czajka

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, specjalizująca się w fizjoterapii dziecięcej. Certyfikowany terapeuta metody Vojty, Trójpłaszczyznowej manualnej terapii wad stóp u dzieci, Kinesiology Tapingu, w trakcie szkolenia z terapii czaszkowo-krzyżowej. Dowiadczenie w zakresie rehabilitacji niemowląt z nieprawidłowym/opóźnionym rozwojem ruchowym np.kręcz szyi, asymetrie, wrodzone wady stóp, wcześniactwo, dzieci, młodzież z wadami postawy, wadami kończyn dolnych,stóp, uszkodzenia CUN np. mózgowe porażenie dziecięce, uszkodzenia odwodowe np. uszkodzenie splotu ramiennego, zespoły genetyczne, wady wrodzone np. przepuklina oponowo-rdzeniowa, małogłowie.

mgr Katarzyna Karpeta

Absolwentka Wyższej Szkoły Fizjoterapii z siedzibą we Wrocławiu na kierunku fizjoterapii, gdzie uzyskała tytuł magistra w 2015r. Ukończyła także studia na Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu na kierunku ratownictwa medycznego, gdzie uzyskała tytuł licencjata w 2010r.

mgr Przemysław Duda

Ukończył studia magisterskie na kierunku fizjoterapia na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. W trakcie studiów był przewodniczącym koła naukowego Kinesis, a swoje zamiłowanie fizjoterapią jako nauką pielęgnuje do dziś, poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju konferencjach naukowych i kursach specjalistycznych.

mgr Maciej Mirocha

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum im. Rydgiera w Bydgoszczy na kierunku fizjoterapia oraz Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Słupsku na kierunku technik masażysta.

Specjalizuje się w terapii manualnej. Jest certyfikowanym terapeutą metody Kaltenborn-Evjenth Concept, terapii dr Ackermanna, terapii Mulligan Concept a także suchego igłowania wg standardów Dry Needling Institute.

Swoje bogate doświadczenie zdobywa od ponad 10 lat pracy zawodowej.

mgr Agata Olander

Ukończyła studia magisterskie na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Nasza rehabilitantka ma za sobą spory bagaż doświadczenia: staż na Oddziale Neurochirurgii Dziecięcej w Szpitalu w Zdrojach, rehabilitacja ambulatoryjna i na oddziałach szpitalnych Szpitala MSW w Szczecinie, głównie pacjenci po operacjach kręgosłupa i rehabilitacja w zwalczaniu bólu pleców, rehabilitacja ambulatoryjna w Przychodni Portowej w Szczecinie, prowadzenie gimnastyki leczniczej i indywidualnej terapii z pacjentem.

mgr Karol Dziakowicz

Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

Swoje doświadczenie zdobywał w zawodowych zespołach sportowych takich jak Espadon Szczecin, SPR Pogoń Szczecin, Husaria Szczecin, Błękitni Stargard, BKS Skorpion Szczecin. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach.

Zajmuje się terapią manualną i specjalizuje się w leczeniu schorzeń ortopedycznych.